230V koduse keevitusseadmete valik

230V koduse keevitusseadmete valik

Ideaalne keevitaja koduseks kasutamiseks

MMA-inverterkeevitusseadmed on edukalt asendamas vanema põlvkonna trafo- ja pöörlevkeevitusseadmeid. Vanemat tüüpi trafo- ja pöörlevate keevitusseadmete toiteallika meetodi (tavaliselt 3-faasiline toide), suuruse ja kaalu tõttu oli nende keevitusseadmete kasutamine kodus tülikas ja sageli võimatu eespool nimetatud 3-faasilise toiteallika puudumise tõttu. Keevitusseadmete invertertehnoloogia on aidanud kaasa kergete ja väga energiatõhusate keevitusseadmete kodusele kasutamisele. Inverterkeevitusmasinate kerge kaal ja ühefaasiline toide võimaldavad sellise masina kasutamist igas majapidamises.

MMA-lasermasinad – Paton

Patoni keevitusmasinate pikendatud garantii

E.O. Patoni keevitusseadmete osakond on välja töötanud spetsiaalse keevitusseadmete sarja kodustele töökodadele – “Economy” seeria, mille nimivoolud on 160, 200 ja 250 A 230 V juures. Seeria “Economy” on ette nähtud manuaalseks kaarkeevituseks kaetud elektroodidega (MMA). Kasutatud komponentide kvaliteet (vaskplaattrafod, kvaliteetsed Infineoni IGBT-transistorid) on võimaldanud PATONil pakkuda oma klientidele 5-aastast garantiid. PATON on ainus keevitusseadmete tootja turul, kes pakub 5-aastast garantiiaega.

PATONi keevitusseadmed ja nende omadused

PATONi seadmed on ühed vähesed turul, mis reguleerivad toitepingeid – see on eriti oluline, kui need seadmed saavad toidet generaatoritest ja ebastabiilsetest energiaallikatest. Tähelepanu väärib ka seatud keevitusvoolu tegelikud väärtused, st 160 A nimivool jõuab 160 A voolureguleerimise maksimaalsel seadistusel, nagu ka 200 A ja 250 A seeria puhul. Paljud turul olevad odavad MMA-keevitusmasinad jõuavad tavaliselt 70% nimivoolust, kui seadistatakse maksimaalne voolureguleerimisvool. Tähelepanu tasub pöörata ka nende seadmete töötsüklile. Töötsükkel on aeg, mille jooksul masin võib töötada antud voolu vahemikus seoses keevitusmasina 10-minutilise töötsükliga. PATON Economy keevitusinverterite töötsükkel on 40%, st umbes 4 minutit tööd maksimaalse keevitusvooluga 10-minutilise keevitustsükli jooksul. Konkurentide tüüpilised väärtused on 3 minutit (30%) või 2 minutit (20%) 10-minutilise töötsükli puhul. Seadmed võivad töötada temperatuurivahemikus -25oC +45oC.

PATONi invertereid testitakse koormuse all ebasoodsates tingimustes, nt pinge langus, keskkonnatemperatuuri kõikumine. Väärib märkimist, et elektroonikakomponendid (kvaliteetsete isolatsioonivärvidega kaetud komponendid) ja põhitrafod, mille võimsus on kaks korda suurem kui keevitusseadme nimivõimsus, on kaitstud. Seeria “Economy” on välja töötatud E.O. Paton Institute of Electrical Welding’i projekteerimisosakonna poolt.

Economy-seeria inverterid vastavad EMC-standarditele. Nende eelised on nende kaal (umbes 4,5 kg), energiatõhusus kuni 90%, 40% töötsükkel maksimaalse voolu keevitamisel, temperatuurivahemik -25oC +45oC, 5-aastane garantiiaeg tänu kõrgeima kvaliteediga elektroonikakomponentide kasutamisele, elektroonika väga hea eraldatus keskkonnast (kvaliteetsed isolatsioonilakid) ja väga hea soojusjuhtimine toiteallikate puhul (suurte jahutusribade kasutamine, mida jahutab optimaalselt õhust voolav vesi). Need parameetrid määravad PATONi toodete kvaliteedi ja töökindluse. Seeria “Economy” tagab usaldusväärsuse kasutamiseks kodustes töökodades ja väikeettevõtetes.